"İşinizi İleriye Taşıyacak Stratejik Çözümler"
Makaleler

Yıllık İşletme Cetveli Verilme Süresi Ertelendi

06 Şubat 2023 tarihindeki depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren ve Sanayi Sicil Bilgi Sistemi (YİC) üzerinden mücbir sebep göstererek 2022 yılı işletme cetvelini veremeyeceklerini bildiren sanayi işletmelerinin YİC verilme süreleri bir defaya mahsus olmak üzere 30 Kasım 2023 tarihi gün sonuna kadar uzatılmıştır. 

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi'ne girilerek 30 Kasım 2023 tarihi gün sonuna kadar mücbir sebep bildirme taleplerinin yapılması gerekmektedir. 

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi'ne girilerek 30 Kasım 2023 tarihi gün sonuna kadar mücbir sebep bildirme taleplerinin yapılması ve Yıllık İşletme Cetveli oldurulduktan sonra “İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER” butonu kullanılarak, gönderme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde hem mücbir sebep bildirimi hem de cetvel gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacaktır.

Yazıya Dökümanı İndir Bölümünden ulaşabilirsiniz.